Teliholdkor a női teremtőerő a csúcsán jár, így ilyenkor igen intenzíven tudunk kapcsolódni a nőiségünkhöz, és gyógyítani mindazt, ami gyógyításra vár, valamint a méh erőteréből megteremteni mindazt, amit szeretnénk.
Sötét holdkor pedig a lezárás, az elengedés, az elvágás, a búcsú minsőgégeit erősíti fel a hold, és ilyenkor intenzíven tudunk kapcsolódni a nőiségünkhöz, és kitisztítani méhünk teréből mindazt, aminek már ideje menni.
A mai világban általános jelenség, hogy a nők nem teljességgel tudják megélni nőiségüket, mert pl. megfelelnek a külvilág jellemzően férfias elvárásainak, vagy munkába hajszolják magukat elhanyagolva a párkapcsolatot, vagy diszharmonikus párkapcsolati megéléseik vannak, vagy épp nem találják a méltó párjukat, stb. Ezek önbizalomihányt, megfelelési kényszert, a "nem vagyok elég jó" érzését, a test elhanyagolását vagy épp kizsigerelését, és különböző női szervi problémák kialakulását eredményezhetik. Kialakulhatnak PMS tünetek, fájdalmas menstruáció, cikluszavar, meddőség, illetve változókori nehézségek, és még megannyi egyéb mentális, lelki és testi tünet. A női jóga gyakorlása segít visszatérni a természetes nőiséghez.
A női egészség alapja a méh. Ahhoz, hogy nőként boldogságban, harmóniában, bőséget teremtve tudjunk élni, teremtőerőnket kieteljesítve, a méh terének energetizálása és harmonizálása szükséges. Ugyanis a méh, a női energiarendszer központja, rendkívül sok energetikai szennyeződést raktároz el, ezzel akadályozva a női egészséget, a méh energiaterének harmonikus műkédését, és így a női teremtőerő kiteljesedését.
A jógagyakorlatoknak számos hatásuk van a nőiségre. Mivel a jóga egységként tekint az emberre, ezért az jógaászanák gyakorlása során nem csupán a fizikai testre hatunk, hanem a több úgynevezett finomtestekre is. Ezáltal tudjuk harmonizálni az energiáinkat, az érzéseinket és a gondolatainkat is.
Fizikai szinten többek között az izmok erősítése és nyújtása történik, hatunk a csontokra, az idegekre, a keringésre, a mirigyek működésére, az emésztésre, a bőrre, és természetesen a csípőtájékra fókuszálva a női szervek vérállátására, a női szervek egészséges elhelyezkedésének visszaállítására a mélyizmok erősítésére, a csípő körüli izmok erősítésére és nyújtására.
A csípő tájék jelképezi a bölcsességet, a kreativitást, a teremtőerőt, így ezt a területet átmozgatva tudjuk aktiválni saját bölcsességünket és erőnket. Ehhez elenngedhetetlen a lábak és a törzs aktivitása, ereje és rugalmassága, amely révén a teljes testre hatunk. Fontos, hogy a rugalmasításon és a hajlékonyságon túl visszaadjuk a női testnek az erőt is, hisz az idő előrehaladtával az izmok petyhüdté válnak, ha nincsenek fókuszáltan erősítve és rugalmasítva.
Az áldás rendkívül gyengéd és finom folyamat. Az áldás ruhában történik, gyengéd érintéssel. A méháldás Pozsgai Nikoletta tanításai szerint történik, aki életre hívta a méhnővérek közösségét. A folyamat többek között az alábbiak terén fejt ki jótékony hatásokat:
„Méhünk elraktározza életünk minden eseményét. Elraktározza minden interakciónkat és reakciónkat a kapcsolatainkon belül. (…) méhünk emlékszik és kész arra, hogy beszéljen velünk minden félelméről, és minden öröméről.” - Queen Afua, Sacred woman
A hold, amikor a teljes sötétségbe érkezik, segít nekünk az elengedésben, a lezárásban, a búcsúban, hogy aztán pont úgy, ahogy a hold megérkezik az újhold terébe, mi magunk is - a régit elengedve - az újnak teret teremthessünk. Ezért ezt az alkalmat az elengedés, a búcsú, a lezárás energiáinak szenteljük, kitisztítva lényünkből az akadályozó, ártó, lehúzó, blokkoló mintákat.
Az ember társas lény. A párkapcsolat, a szerelem az ember életében alapvető fotnosságú életterületek. Ezzel együtt az egyik olyan terület is ez, amely megannyi lehetőséget nyújt a fejlődésre, hiszen óhatatlanul szembe kerülünk olyan mintákkal, amelyek feloldásra várnak. Legyen az akár a párkapcsolat hiányából, akár az esetleges konfliktusokból, ki nem elégített vágyakból, félreértésekből, stb.